Çok Fazla Kitlesi Olan Oyunların Yapımcıları Kim?

Oyunlar hayatımızın olmazsa olmazlarıdır. Özellikle bugünlerde pandemi yüzünden evde kaldığımız için birçok kişi gibi bizler de mobil ve bilgisayar oyunlara oldukça ilgi göstermekteyiz. Bu sebepten dolayı biz de çok fazla kitlesi olan oyunların yapımcılarının kim olduklarını bilmeden oyunlarını oynuyoruz. Biz de bugün sizlere çok fazla kitlesi olan oyunların yapımcılarını derlerdik..

Bilgisayar Oyunları

1- Among Us

Among Us hem sistem gereksinimleri olsun hem de oynayış açısından baya kolay olan bir oyun olduğu için son zamanlarda baya ilgi gösterilen ve sevilen bir oyun olmuştur. Bu nedenle Among Us’un yapımcıları kim? Among Us’u kim yaptı? Gibi sorular oldukça aratılmaya başladı. Among Us’un tasarımcısı Marcus Bromander, programcısı Forest Willard, yayımcısı ve geliştiricisi ise InnerSloth‘tur.

2- Fall Guys

2020 yılının en çok oynanan oyunlarından biri olan Fall Guys bir çoğu oyunun önüne geçerek kendisini sevdirmiş olan sayılı oyunlardan biridir. Bu kadar ilgi gören ve sevilen bir oyunun yapımcılarını bilmeden oyunlarını oynamak olmaz. Fall Guys Devolver Digital Games tarafından yayımlanan, geliştirilen ve 31 Temmuz 2020’de ortaya çıkan bir oyundur.

3- Mount and Blade

Tale World firması kendi namını mount&blade oyun serisi ile kazanmıştır. Daha çok bilgisayar sürümlü oyunları bulunmaktadır. 2005 yılında kurulmuştur. Armağan Yavuz ve İpek Yavuz isimli iki kişi tarafından Ankara’da kurulmuş olup stüdyoları Teknokent (ODTÜ)’dedir. Son zamanlarda çıkan oyunu olan Mount and Blade Bannerlord ile rekorlar kırmıştır. Bu ünlü oyun serisini steam veya Taleworlds’ün kendi sitesinden satın alabilir ve oynayabilirsiniz.

4- Terraria

Re-Logic firmasının en ünlü oyunu olan Terrariadır. 16 Mayıs 2011 yılında çıkan bu oyun, rol yapma oyunu kategorisindedir. İlk çıktığı gün 50000 gibi bir sayı satsa da 2 yıl içerisinde 2 milyon oyuncu elde elmiştir. Terraria android, Playstation 4, Xbox One, İos, Nintendo Switch, gibi platformlardan oyunu oynayabilirsiniz. Re-Logic şirketi ise İndiana da 2011 yılında kurulmuştur. En çok 2D macera oyunlarını yapmışlardır. Terraria sayesinde ismi tanınır hale gelmiştir.

Mobil Oyunlar

1- Roblox

Günümüzde oyun bir insanın gününün 4/3 gibidir. Mobil oyunlarda çok oynanmaktadır. Roblox corporation’un 16 Temmuz 2014 çıkış tarihli olup orta yaşlı oyuncularımıza hitap eden bir oyundur. Roblox Corporation’un 2 oyunundan biri olan bu oyun 100 milyon kullanıcıya sahiptir. Fakat çok kullanıcısı olmasına rağmen Türkiye’de çok gündemde olan bir oyun değildir. Google play’de ve App store’de yer alan bu oyun ortalama 4.5 puana sahiptir.

2- Garena Free Fire

Garena Free Fire adlı oyunumuz Garena International I Private Lımıted tarafından çıkarılmıştır. 23 Kasım 2017 çıkan bu oyun şuan Google Play ve App Store’de bulunmaktadır. 500 milyon indirme sayısına sahip olan bu oyun bir battle-royale tipi oyundur. Uçakla 100 kişi ile birlikte bir adaya atlarsınız ve adada loot yapar düşmanları öldürmeye çalışırsınız. Sona kalan kişi ise 1. Olarak lobiye döner.

Görüşlerinizi aşağıdan yorum olarak yapabilirsiniz.

2 thoughts on “Çok Fazla Kitlesi Olan Oyunların Yapımcıları Kim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir