Oyun

Değeri En Yüksek Mobil Oyunlar

Mobil uygulama alışverişindeki son durumları ileten Sensor Tower, geçtiğimiz günlerde mobil oyun kategorisindeki büyüme oranını bizlerle paylaştı. Bununla beraber şirket son yılının en büyük alışveriş değerine gelmeyi başaran mobil oyunların da bir listesini yayınladı.

Mobil oyun alışverişindeki büyüme oranı insanların dikkat çekici

Sensor Tower, 2020’yi içeren mobil oyun pazarı oranlarını bizlere paylaştı. Mobil oyunlar, 2020 yılının Avrupa %28’lik bir büyüme oranı ile 71.63 milyar TL’lik bir kazanç elde etti. Oyun yıl bitiminde mobil oyun sektörünün toplam mobil uygulama pazarı kazancının %64,8’ni kapsadı.

Değeri En Yüksek Mobil Oyunlar

Google Play %28,6 artışla 5,4 milyar dolarlık harcamanın yapıldığı zirvedeki uygulama market olurken App Store’da da %27,3 artışla 40 milyar TL’lik mobil oyun satışı oldu.

Sensor Tower bununla kalmayıp mobil oyun sektörünün en iyi yapımlarıyla alakalı bir liste de sundu. Listenin birinci sırasında Coin Master bulunurken ikincilik kupasını ise ülkemizde de sevilerek oynanan Supercell şirketinin yapımı Brawl Stars aldı. Brawl Stars’ın bi altında ise PUBG Mobile yerini aldı.

Bizlere aşağıdan yorum bırakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu