social

Evelyn Francis Mchale kimdir, hikayesi nedir? Hadise’nin yeni klibi HayHay

Hadise‘nin yeni şarkısı HayHay‘ın klibi herkesi etkiledi. Peki HayHay klibinin baş rolü olan Evelyn Francis Mchale kimdir?

Evelyn Francis Mchale kimdir Hikayesi

Evelyn Francis Mchale kimdir, ve hikayesi nedir?

1947 senesinin Mayıs ayında Evelyn Francis McHale daha 23 yaşında iken muhasebecilik yaptığı Amerikalı Evelyn, Empire State apartmanının 83. katında bulunan Gözlem Güvertesine çıkıp, 255 metre civarından atlayarak kendi canına kıymış; şans eseri apartmanın önünden geçen öğrenci bir fotoğrafçının kadrajına yansımış ve en iyi intihar eden insan fotoğrafını ortaya çıkarmıştır.

Empire State apartmanından aşağıya uçmuş ve bir aracın üstüne düşmüştür. Fakat cesedi sapasağlam kalmıştır hatta burnu bile kanamamıştır, adeta hurda aracın üzerinde uzanıp uyuyan biri gibi gözükmektedir. Onun cesedinin fotoğrafı şimdilerde “tarihin en güzel intiharı” olarak anılmaktadır…

Olay en ince ayrıntısına kadar bilinmese de, Evelyn McHale’i kendi canına kıymaya kadar götüren olay, nişanlısıyla yaşananlara uzanıyor. Evelyn’i yavaş yavaş ölüme gönderen hadiseler;

Evelyn McHalen bu çift sıralı kolyeyi fazlasıyla beğenmişti ve ömrünce kolyeye sahip çıkacaktı. Fakat o görüşme, inci kolye haricinde iyi geçmemişti. Nişanlısı, Evelyn’e çalışmasından hoşnut olmadığını söylemişti. Gerçek sorun, Eveleyn’in hep bekar ve yakışıklı erkeklerle çalışmasını çekememesiydi.

Misafirliğin üçüncü akşamında Evelyn, nişanlısını yaşadığı yurda bırakıp, onun isteğiyle yaşadığı, sadece kızların olduğu şehirdeki oteline gidiyordu. Otele gittiğinde, yatağa oturdu, anı defterini açarak “bensiz çok daha iyi bir hayata sahip olacak” notumu bıraktı. Sonrasında yazdığını sildi!

Kahvaltı yaparak başladıkları bu güne, Lafayette’te ki köprüye giderek devam ediyorlardı. Kemere geldikleri zaman, ortalarında nişanlısı bekledi, Evelyn’e doğru döndü, elini tutarak “Şehirdeki işinden ayrılmanı istiyorum,” dedi. “Normalde isteğim, daha erken evlenmemiz.”

Evelyn: Seni anlayamıyorum, planlarımız zaten hazırdı, sen okulunu tamamlayana kadar bekleyecektik.
Nişanlısı: Senden ayrı kalmaya sabredemiyorum. Bu isteğimi senin de olumlu karşılayacağını sanmıştım.
Evelyn: Mutluyum zaten, fakat planlarda koca bir farklılık bu.

Nişanlısı: Farkındayım, ve bence şehirdeki iş yerine istifanı vermeli ve düğün zamanına kadar kampüse yakın bir iş yeri bulmalısın. Önümüzdeki ay ilk gün işine son vermeni istiyorum.

Evelyn’in sinirleri bozuldu. Üzülmüştü, fakat kendine vermiş olduğu sözü hatırladı. Ancak günleri sıkıntılı geçmesin diye nişanlısının dediklerine tepki göstermiyordu. Misafirlikten sonra Evelyn, kaldığı kente dönüyordu.

O gün gelir; 1 Mayıs 1947 Perşembe. Mayıs ayının ilk günü, Evelyn kaç gündür nişanlısının gönderdiği telgraflara yanıt göndermiyordu.

Bundan 2 hafta öncesinde kampüsten, kente gittiği zaman işini de bıraktığı için gidebileceği bir yer yoktu. Ancak yine de sabah erkenden Manhattan’ın caddelerinde boş boş dolanıyordu. Üstünde , içinde çok az parasının bulunduğu cüzdanı ve makyaj kutusu vardı. İnci kolyesini ve beyaz eldivenlerini takmış , yürürken elini ceketin cebine sokuyor ve otel odasında buruşturduğu kağıdı eline alıyordu.

Evelyn, karşısından yürüdüğü Empire State apartmanına giriş yapıyor ve asansöre girip 86. kata çıkıp gözlem platformuna giriyor.

Kendisiyle Manhattan yolunda, ufak bir parmaklık, ufak bir çıkıntı ve neredeyse 300 metrelik bir yükseklik bulunuyor.

Evelyn son defa üstünü çıkarıyor ve parmaklığa asıyor. Cüzdanını ve içinde fotoğrafları olan çantasını yere koyuyor. Kolyesine bir tılsım gibi tutunan Evelyn McHale sonunda, birden derin boşluğa kendini salıveriyor.

Evelyn, üzerine düştüğü arabanın tepesini çökertirken, sanki uyuyormuş gibi, tüm parıldamasıyla, düştüğü yerde yatıyor, ve aynı anda kolyesini bırakmıyordu.

Evelyn’in nişanlısı, Pensilvanya Lafayette Koleji’nde okuyordu. Adam, onu görmek için birkaç günlük bir ziyarete gittiğinde ona kolyeyi hediye etmişti.

Evelyn’in atlamasından birkaç dakika sonra, Genç ve amatör bir fotoğrafçı olan Robert Wiles, genç kadının araba üzerinde ki uysal, dingin ve huzurlu cesedini ölümsüzleştiriyor.

Among Us Captain Mode (Kaptan Modu) Nasıl İndirilir ve Oynanır? Yazısına gitmek için buraya tıklamanız yeterlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu