Herkesin En Az Bir Kere Dinlediği Ama Unuttuğu Türkçe Rapler

Türkçe Rap oldukça sevilen bir kategoridir. Gençlerin oldukça aktif ve severek dinledikleri bir müzik kategorisidir. Türkçe Rap günümüzde de bir çok kişi tarafından sevilen ve konser biletlerini saniyesinde tüketen büyük bir kitleye sahiptir. Biz de bugün sizlere Herkesin En Az Bir Kere Dinlediği Ama Unuttuğu Türkçe Rapleri derledik. Asosyalist.

Çıktık Yine Yollara

4 Mart 2011‘de çıkan bu rap şarkısının sahibi Norm Ender‘dir. Norm Ender şuan Rapçiler kategorisinde önemli yer taşıyanların arasındadır. “Mekanın Sahibi” ve “Konu Kilit” şarkıları ise şuan baya izlenen şarkılarından birileridir. Youtube’da 2011 olmasına rağmen ve şimdiki günlerde de görüntülenme almasını düşünürsek 41 milyon görüntülenme sayısı gayet iyi. 331 bin Like ve 8,9 bin Dislike almıştır. Bu rap şarkısını Youtube, Spotify ve Deezer’den dinleyebilirsiniz.

Çiçeklerde Bir Telaş Var

Çiçeklerde Bir Telaş Var 20 Nis 2015‘de çıkmıştır ve Rapin sahibi Can Bozok‘tur yani daha bilindik bir ismi ile No.1‘dir. Şarkısı Youtube’da 188 bin Like, 2.3 bin Dislike almıştır. En çok dinlenilen Rapleri ise “Hiç Işık Yok“, “Dünya Gül Bana” ve “Çiçeklerde Bir Telaş Var” sırasıyla 120 milyon, 55 milyon ve 19 milyon dinlenmiştir.

Ölüme İnat


5 Ağustos 2013‘de çıkmış bu parça hâlâ kendinden söz ettiren ama çok fazla da hatırlanmayan insanların unuttuğu bir parçadır. Şarkı Fatih “Hidra” Uslu‘ya aittir. Youtube’da 63Mn görüntülenmeye sahip bu parça 427B Like, 9,2B Dislike almıştır. Kategorisi raptir. Hidranın diğer en çok sevilen bazı şarkıları “Cennetten Cehenneme“, “Neden mi İllegal Serisi“, “Nabız” Bu parçaları YouTube, Spotify, Deezer ve diğer müzik programlarında dinleyebilirsiniz.

Mevsimler Gibisin

7 Haziran 2011’de yayınlanmış parçanın sahibi Sagopa Kajmer’dir. Türkçe Rapin Marşı olarak bilinen Neyim Var Ki parçasıyla 2004 senesinde ününe ün katmış olan Sagopa Kajmer hala Türkçe Rapin en popüler isimlerindendir. Youtube’da en çok dinlenmiş şarkılarından birkaçı ise şunlardır; Klibinde boksör Avatar Atakan’ın oynadığı “Sertlik Kanında Var Hayatın” 50 milyon dinlenmiştir. “366. Gün” 135 milyon dinlenmiştir.
Avutsun Bahaneler” 74 milyon dinlenmiştir. Bu rap şarkılarının hepsini Youtube, Spotify, Deezer’dan dinleyebilirsiniz.

Görüşlerinizi bize aşağıdan yorum olarak bildirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir