MEB’in Öğrencilere Yaptığı Yanlışlar!

Milli Eğitim Bakanlığının uyguladığı bazı kararlar sonucu mağdur olan öğrenciler vardır. Bizde bugün sizlere kendimizce Milli Eğitim Bakanlığının uyguladığı yanlış kararları sizler için derledik. Asosyalist.

1- 2021 Üniversite Sınavı

11. sınıflar ve 12. sınıflar okullarının neredeyse en önemli dönemlerinde evde karantinada kaldıkları için derslerine fazla yoğunlaşamadılar. 12. sınıflar yine de 11. sınıf AYT konularını görmüş olsa da 11. sınıflar AYT’nin ilk konularını evlerinde canlı ders olarak görüyorlar. Canlı derslere katılan bir öğrenci olduğum için o kadar da verimli geçtiğini söylemem. Yani özetle 11. sınıflar okulda hiç görmedikleri konular için sorumlu tutuluyorlar. Ne kadar doğrudur bilemeyiz ama umarım değiştirirler.

2- TEOG’a Kısa Bir Süre Kala Sistemin Değiştirilmesi

Yine bu dönemim 11. sınıfları Liseye geçiş sınavında TEOG sistemine hazırlanıyorken kısa bir süre kala sistemi değiştirdiler. TEOG yerine LGS sınavını getirdiler. Öğrenciler bu kısa zaman zarfında yeni nesil sorulara hazırlanamadıkları için. Sınavları birçok kişinin o kadar da iyi geçtiği söylenemez.

3- Canlı Dersler

Bir çok kişinin telefonları, tabletleri ve bilgisayarları olmasına rağmen bunlara sahip olmayan öğrenciler de var. Devlet elinden gelenin fazlasını yapmak için o kadar çabalamış olsa da bu sefer öğrenciler 2’ye ayrıldı. Dershaneye gidenler ve gitmeyenler olarak. Tekrardan söylüyorum canlı derslere katılan bir öğrenci olarak o kadar da verimli geçtiğini söyleyemem. Bu yüzden dershaneye gidiyorum, peki ya dershaneye gitmeyenler için çözüm olarak ne uygulayabilirler ki?

Aşağıdaki kısımdan bize yorum yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir