Neden Ders Çalışmak Veya İşimizi Yapmak Yerine İnternette Gezmek Kolayımıza Geliyor?

Aslında hepimizin içten içe merak ettiği bir konu peki ne bu konu. “neden ders veya işimizi yapmak çalışmak yerine sosyal medya uygulaması kullanmak kolayımıza geliyor?” sorusunun cevabını açıkladık. İşte cevabı. Asosyalist

1-) Beynimizin Bize Uyguladığı Manipülasyon ve Oyunlar

Öncelikte başlamadan önce size şunu anlatmam gerek, aslında beynimiz sizin düşündüğünüzden daha gelişmiş ve kompleks bir yapı. Siz farkında olmasanızda gün içinde çeşitlik manipülasyonlar ve oyunlar oynar beynimiz size. Şimdi diyeceksiniz ki nasıl ya beyin benim beynim nasıl olurda ben bilmeden beni manipüle eder. Eder arkadaşlar şimdi size bu konuyu açıklamayacağım çünkü bu çok detaylı ve köklü bir psikoloji konusu gelin ben size başta sorduğumuz neden ders çalışmak veya işimizi yapmak yerine sosyal medya uygulaması kullanmak kolayımıza geliyor? sorusunun cevabını açıklayayım. Bu arada beyninizin sizi manipüle etmesine izin vermeyin.

2-) Yorulmak Dinlenmekten Her zaman Daha Zordur

Kimse durduk yere yorulmak istemez değil mi herkes bunun farkındadır. İşte olay aslında %80 burada bitiyor. Aslında bu algımızı kırabilirsek istediğimiz her şeyi yapabiliriz. Yani temelde üşengeçlik yatıyor arkadaşlar. Üşengeçliğimizi bozarsak bütün yapmamız gerekenleri yaparız.

3-) Anahtar Kelime:”HEVES”

2. maddede açıkladığım üşengeçliğinizi kırdınız ve işlerinizi yapmaya başladınız ama bir sorunumuz daha var HEVES. Bir işi yapabilirsiniz bunda bir sorun yok ama bu işi tam verimle yapmak ve yapmak arasındaki fark dağlar kadar. Heves her şeyin aslında anahtarı. Bir işi yaparken hevesiniz varsa o işi bir şekilde yaparsınız. Kendinizi bir iş için heveslendirin.

4-) Hala neden burdasınız ?(SAKIN ERTELEMEYİN)

Anlattığım bütün sorunlarınızı çözdüyseniz ve herhangi bir sorununuz kalmadı ise burada durmanızın bir anlamı yok. Yapacağınız işi bir an önce yapmaya başlayın. Kısacası bir işi asla ertelemeyin. Bir işi yapacaksanız hemen başlayın ve o işi hemen yapın…

Görüşlerinize önem veriyoruz. Aşağıdaki kısımda bize görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Asosyalist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir