Teknoloji

NVIDIA Broadcast Nedir?

NVidia Broadcast uygulaması bizlere duyuruldu. NVidia GeForce RTX 30 serileri hakkında yapmış olduğu hususi aktiviteye dikkat çekici açıklamalarından biri de canlı yayın yapmamıza imkan sağlayan NVidia Broadcast programı oldu. Sadece ekran kartının kendi gücünü kullanan ve taşımış olduğu özellikler ile herkes tarafından dikkat çeken NVidia Broadcast yayın uygulaması bizlere sunmuş olduğu özellikler ve kolaylıklar nedir asosyalist.com olarak derledik, gelin inceleyelim.

NVidia Broadcast bizlere ne sağlıyor?

NVidia Broadcast isminden de farkında olabileceğimiz gibi firmanın yapmış olduğu bir yayın yapma uygulamasıdır. Yalnızca NVidia GeForce RTX  ekran kartlarında aktiflik gösterecek olan program, doğal olarak ekran kartların içinde barındırdığı dikkat çekici özellikleri kullanıyor. Yapay zeka dayanağı ile kendi kameranız ve mikrofonunuzun kontrolünü tam olarak ele alıyorsunuz.

Programın temasına baktığımızda 3 bölgeye dağılmış sekmeler görüyoruz. Bunlar mikrofon, kulaklık ve kameradır. Açıkçası yani kamera görüntüsünün, mikrofon sesinde değişiklik yapmak gibi kolay ayarları program tarafından kolaylıkla yapabilirsiniz.

RTX teknolojisi barındıran ekran kartların gücü sayesesinde arkanıza yeşil perdeye gerek kalmadan istediğiniz gibi arka planınızı kolaylıkla değiştirebiliyorsunuz. Cihazınızda bulunan bir fotoğrafı arka planınız yapabilir veya direk arkanızda perde varmış gibi arka görüntüye sadece oyun ekranını koyabilirsiniz.

Otomatik takip özelliğinin bize sunmuş olduğu kolaylıklardan bir diğeri ise kameranıza istediğiniz bir şekilde zoom yapabilir ve kafanızın nereye hareket ettirirseniz takip etmesini ayarlayabilirsiniz. Mikrofon içinde odanızdaki istenmeyen sesleri yok eden bir kolaylık araya giriyor. Mesela siz yayındayken veya video çekerken odanızda bir gürültü olduğunda yapay zeka bu gürültüyü ortadan kaldırıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu