Teknoloji

Teknoloji Devi Firmaların En Sevilen Modelleri

Teknoloji üzerine olan firmaların isimlerinden çok insanlar, firmaya değil de daha çok yaptıkları işlerle tanılıp, sevilmiştir. Bu sebeple biz de teknoloji şirketlerinin ne konuda çalışmalar gösterilip hangi teknolojik eşyaları üretip kendisini insanlara sevdirmiş derledik. İşte teknoloji devi firmaların en sevilen modelleri. Asosyalist.

1) Xiaomi – Mi

Xiaomi 2010 yılının Nisan ayında kurulmuş pekin merkezli bir şirkettir. Kurucusu ve sahibi Çinlidir. Xiaomi firması çoğu teknolojik alet ile ilgili ürün çıkarmıştır. Uzandığı dallar ve kollar sayesinde kendi ününü epey büyütmüştür. Apple Huawei Samsung gibi şirketleri geride bırakmaya çok yakın bir şirkettir. Şüphesiz insanlarında en sevdiği teknolojik serisi olan telefonlar için çıkarılan “Mi” serisidir. Mi serisi gerek fiyatıyla gerek performansı ile insanları kendine çekmeyi başaran bir projedir. İlk çıkan telefon 2011 yılında “Mi1” adıyla çıkmıştır. Kendisi fiyatına göre çok iyi performanslar vermesine karşılık çıktığı zaman 234 dolar gibi bir fiyata satışa sunulmuştur. Black Gold, Rose Gold seçenekleriyle çıkmıştır.

2) SONY – PlayStation

Bu serinin ilk ürünü 3 Aralık 1994’te çıkmıştır. Çıktığı dönemin konsollarından çok daha üstün olan bu konsol çok tutulmuştur. Serinin diğer bir ürünü PsOne’dır. Bu ürünün ise öncekisinden farkı tasarımı daha şık bir hale getirildi ve üzerine ekran takılabiliyordu. Hemen ardından 26 Ekim 2000 tarihinde PlayStation 2 satışa sunuldu. Ürünün diğerlerinden farklı olan özelliği ayrı bir aparata gerek duymadan Cd takılabilmesiydi ve öncekine göre daha donanımlı hale getirilmişti. Üstünden biraz zaman geçmesinin ardından Sony PlayStation 2’nin Slim kasa versiyonunu satışa çıkardı bu ürünün kasasını aşırı düzeyde inceltti. Ve bu üründe ekstra aparata gerek duymadan internete bağlanma teknolojisi gerçekleştirildi. 11 Kasım 2006 tarihinde Japonya’da piyasaya çıkan konsol kullanıcılar tarafından ilk çıktığında çok eleştirildi. Ekim 2009’da Ps3 Slim‘i piyasaya sunan Sony bu üründen yüksek derecede verim aldı. 15 Eylül 2016’da PlayStation 4 Slim’i tanıtan Sony üründe oyun performansını üst seviyeye çıkardı. PlayStation 5 ise 19 Kasım 2020’de satışa sunuldu yepyeni bir oyun kolu ile piyasaya çıkan konsol kullanıcısını aşırı düzeyde memnun etti.

3) Logitech – Oyuncu ekipmanları

İsviçre kaynaklı olan Logitech 1981 yılında ortaya çıkmıştır. Bildiğiniz üzere oyuncular için oldukça kaliteli ve kullanışlı ekipmanlar sunmuştur. Logitech’in bu kadar sevilmesini sağlayan asıl unsur ise zamanındaki oyuncular için o kadar dandik klavye ve mause arasından Logitech’in üretmiş olduğu fiyat performans ekipmanlar sayesinde ne çok pahalı ne de çok ucuz olduğu için ortalama fiyat ve yüksek performans ürünleri kullanıcıların hizmetine sunmuştur.

4) Huawei-P Smart serisi

Serinin ilk telefonu Huawei P Smart’tır. Aralık 2017’de piyasaya sürülen ürün kullanıcılar tarafından çok beğenilmişti. 13MP kamerası 3Gb ram’i bulunmaktadır. Serinin ikinci telefonu P Smart 2019’dur. Aralık 2018’de piyasaya sürülmüştür. Öncekine göre çok daha iyi olan telefon Huawei kullanıcılarını tatmin edecek düzeydeydi. Serinin en yeni telefonu olan P Smart 2021, 28 Eylül 2020’de çıktı. Serinin daha önceki telefonlarına kıyasla çok daha üst düzey teknolojiye sahip olan ürün çıktığı tarihten beri satış sayıları olarak zirvelerde bulunmaktadır.

Görüşlerinizi bize aşağıdan yorum olarak yapabilirsiniz. Asosyalist.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu