Haber

Vedat Kaya Kimdir? Vedat Kaya Polis Memuru

Vedat Kaya kimdir? Pkk’nın hain hareketinde şehit düşürülen polisimiz Vedat Kaya hakkında bilgiler haberde.

Şehit Vedat Kaya Kimdir?

Lice’de 24 Temmuz 2016’da alıkonulan Mardin nüfusuna kayıtlı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Vedat Kaya, 6 yıl önce izne gelirken Lice ilçe kırsalında dağa kaçırılmıştı.

Vedat Kaya’nın ailesi bu arada Diyarbakır HDP binası önünde evladı Vedat için nöbette bulunuyordu.

Vedat Kaya kimdir Vedat Kaya polis memuru

Şehit olmasının açıklanması

Sonrasında Malatya Valisi, PKK’nın mağarada katlettiği görevli askerlerimizin ve polislerimizin kimliklerini paylaştı. Açıklamada şehitlerden birinin Mardinli polis memuru, 2016’da Lice’de alıkonulan Vedat Kaya’nın olduğu öğrenildi.

Milli Savunma Bakanı’nın, yaptığı açıklamada “Son derece önemli” ve kritik bir harekat” olarak nitelendirmişti. Pençe Kartal-2 Harekatı’nda 48 teröristin öldürüldüğünü, 2 teröristin ele geçirildiğini, alanın büyük ölçüde terör örgütü PKK’dan temizlendiğini belirtip, “Operasyon tamamlandı. Kara ve hava unsurlarımız üslerine, kışlalarına ve evlerine güvenle döndü” dedi.

Süleyman Soylu’nun açıklaması

Hemen ardından İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu kendi kişisel hesabından yaptı. Açıklamasında şehit edilen evlatlarımızın hesabın’ın sorulacağını açıkladı.

Süleyman Soylu’nun açıklaması: 6 yıl önce PKK tarafından kaçırılan, Kuzey Irak’ta alıkonulan 13 evladımız, alçakça, kalleşçe şehit edildi. Bunun üzerine hala PKK’yı aklamaya çalışan şerefsizler var. PKK ile aynı açıklamaları yapmaktan utanmayan, aynı yalanlara sahip çıkan haysiyetsizler var. Evlatlarımıza ve ailelerine çektirdiklerinin hesabı soruldu, sorulacak. Murat Karayılan’ı yakalayıp bin parçaya bölmezsek bu millet, vatan ve şehitlerimiz yüzümüze tükürsün.

Selçuk Aydemir hakkında yaptığımız habere gitmek için buraya tıklamanız yeterli.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu