Teknoloji

Yurtiçi Kargo’dan e-ticaret Kullanıcılarını Sevindirecek Proje

– Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol:
– “Kontrol Sende uygulamasıyla e-ticaret sitelerinden kargo bekleyen müşterilerimiz, kargosu dağıtıma çıktığı an harita üzerinden konumunu görebilecek. Kargosunun nerede olduğunu görmek dışında, kişi eğer o an adresinde değilse, uygulama üzerinden kargosunun en yakındaki kargo teslim noktasına bırakılmasını talep edebilecek”
– “Eğer farklı bir gün gelinmesini isterse, önümüzdeki 3 iş gününden birini tercih edebilecek. Ya da ilgili e-ticaret sitesinden herhangi bir kargo beklemiyorsa, yine aynı uygulama üzerinden gelen kargoyu istemediğini bize bildirebilecek. Saniyeler içerisinde iade sürecini başlatabilecek”
– “Kargo dağıtımı yapabileceğiniz bir aracınız varsa, hiç vakit kaybetmeden ykplus.info adresinden başvuruda bulunabilirsiniz ve iş sahibi olabilirsiniz. Şartların uygun olması ve anlaşma halinde bu kişiler, rahatlıkla asgari ücretin 3 katına kadar gelir elde edebilirler”

Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol, “Kontrol Sende uygulamasıyla e-ticaret sitelerinden kargo bekleyen müşterilerimiz, kargosu dağıtıma çıktığı an harita üzerinden konum takibi yapabilecek. Kargosunun nerede olduğunu görmek dışında, kişi eğer o an adresinde değilse, uygulama üzerinden kargosunun en yakındaki kargo teslim noktasına bırakılmasını talep edebilecek.” ifadelerini kullandı.

Önyol, yaptığı konuşmada, Kontrol Sende isimli yeni projelerini hayata geçirdiklerini bildirdi. Bu uygulama ile e-ticaret kullanıcılarının konforu artarken, alıcıyı adreste bulamama sorunu tarih olacak.

“1982 senesinde nasıl büyük bir yenilik getirerek Türkiye’de kargo özel sektörünü başlattıysak, bugün de sektörün gelişimi adına yeni projeler üzerine planlarımızı ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diyen Önyol, Yurtiçi Kargo’nun geçen yıl hayata geçirdiği YK Plus modelini geliştirmeye devam ettiklerini ifade etti.

Önyol, bugün itibarıyla 3 bine yakın teslim noktaları olduğunu söyleyerek, 200’e yakın akıllı kargo dolabını da sisteme soktuklarını bildirdi.

Son projeleri olan Kontrol Sende’nin detaylarına değinen Önyol, “Bu ay itibarıyla ise müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için yeni bir projeyi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Projemizin ismi ise ‘Kontrol Sende’. Kontrol Sende projesiyle e-ticaret kullanıcılarına kargo deneyimini mükemmelleştirecek bir olanak sağlamayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

– “Kontrol Sende projesi ile kargosunun kontrolünü müşterimizin eline bırakıyoruz”

Önyol, Kontrol Sende projesi ile kargo operasyonlarının dinamiklerinin ciddi ölçüde değişeceğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son dağıtım noktasında tüm yönetimi alıcıya bırakıyoruz. Artık alıcı adreste olmasa bile bizi yönlendirebilecek, kuryemizi harita üzerinden görebilecek. Artık alıcı kargoya göre değil, kargo alıcıya göre hareket edecek. Kontrol Sende uygulaması ile e-ticaret sitelerinden kargo bekleyen müşterilerimiz, kargosu dağıtıma çıktığı an harita üzerinden konum takibi yapabilecek. Kargosunun nerede olduğunu görmek dışında, kişi eğer o an adresinde değilse, uygulama üzerinden kargosunu en yakındaki kargo teslim noktasına bırakmamızı isteyebilecek.

Eğer farklı bir gün gelmemizi isterse, önümüzdeki 3 iş gününden birini tercih edebilecek. Ya da ilgili e-ticaret sitesinden herhangi bir kargo beklemiyorsa, yine aynı uygulama üzerinden gelen kargoyu istemediğini bize bildirebilecek. Saniyeler içerisinde iade sürecini başlatabilecek. Özetle, kargosunun kontrolünü müşterimizin parmaklarının ucuna bırakıyor ve kullanıcılarımızın hayatını büyük ölçüde kolaylaştıracak bir projeyi başlatmış bulunuyoruz. Bu proje e-ticaret sitelerinin müşteri memnuniyetini de çok önemli şekilde artıracak. Şu anda 8 müşterimizle entegrasyonumuzu tamamladık. Yakında birçok müşterimizde bu hizmeti vermeye başlayacağız.”

Geçen sene müşterilere bir söz verdiklerini aktaran Önyol, “Sektörde lider durumunda olsak da kargo kapasitemizi artıracağız ve müşteri memnuniyetini mükemmellik seviyesine taşıyacağız dedik. Kargo kapasitemizi artırmak amacıyla biraz önce bahsettiğim YK Plus projesini devreye aldık. Şube sayılarımızı artırdık, personel sayımızı artırdık. Ayrıca yaklaşık bir ay sonra saatlik işleme kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük otomasyonlu aktarma merkezini devreye alıyoruz. Bir sene içerisinde yaptığımız bu yatırımlarla operasyon kabiliyetimizi ciddi seviyede arttırdık ve artırmaya da devam ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Önyol, müşteri memnuniyetini artırmak için de tüm iç süreçlerinde yeniliğe gittiklerini bildirerek, şikâyetleri değerlendirme politikalarını yenilediklerini ve tüm dijital takip mekanizmalarını kurduklarını kaydetti.

Hızlı çözüm ve mutlu müşteri bakış açısıyla müşteri memnuniyetini yukarı seviyelerde tutabilmek için en iyi güçle çalıştıklarını belirten Önyol, şunları kaydetti:

“Şimdi ise bu iki çalışmanın meyvesini Kontrol Sende uygulaması ile taçlandırıyoruz. Bu proje ile e-ticaret kullanıcılarının refahını zirvelere çıkaracağız. Halihazırda sektöre oranla yüksek olan operasyon hacmimizi daha da büyüttük. Yine halihazırda yüksek olan memnuniyet seviyemizi daha iyi noktalara çektik. Şimdi ise müşterilerimize e-ticaret kanalından bekledikleri kargoları tüm şeffaflığı ile yönetme şansı veriyoruz. Yukarıda inceliklerini anlattığım gibi, artık evde kargo beklemek istemiyorlarsa beklemek zorunda değiller. Kontrol sende uygulamamız ile kendilerini daha rahat hissedebilecekler. Şuan 8 müşterimiz ile çalışma başlattık. Bu çalışmanın kapsamını gün geçtikçe büyütüyoruz. Müşteri deneyimini iyileştirmek isteyen, mutlu müşteriler isteyen tüm e-ticaret siteleri bu hizmeti almak isteyecektir. Yani yakında bizimle çalışan tüm e-ticaret sitelerinde kontrol sende uygulamamızı görmeye başlayacaksınız.”

– “Kargo dağıtabilecek aracı olan tüm gençler için büyük bir fırsat”

Önyol, Yurtiçi Kargo’nun kurulduğu günden bu yana “Söz verdiğimiz gibi” sloganından yola çıkarak müşterilere en kusursuz hizmeti sunmayı amaçladığını belirterek, “Bugün yaptığımız her yeni yatırımda, attığımız her adımda bunu düşünerek çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Geçtiğimiz yıl yaptığımız yatırımların üzerine daha fazlasını ekleyerek sektörün gelişimine katkıda bulunmak istiyoruz. Attığımız her adımın müşterilerimizin memnuniyetini arttırmayı hedeflediğinin bilinmesini istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Ek olarak girişimci gençlere ve kargo sektöründe yatırım yapmak isteyenlere de bir anımsatmada bulunan Önyol, “Şu an yürürlükte olan bir YK Plus Taşıyıcı modelimiz bulunuyor. Bu durum kargo dağıtabilecek aracı olan tüm gençler için büyük bir fırsat. Kargo dağıtımı yapabileceğiniz bir aracınız varsa, hiç vakit kaybetmeden ykplus.info adresinden başvuru yapabilirsiniz ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Şartların uygun olması ve anlaşma halinde bu kişiler, rahatlıkla asgari ücretin 3 katına kadar gelir elde edebilirler.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu