Oyun

Zamanında Bayılarak Oynadığımız Tuşlu Telefon Oyunları

Babamızın, annemizin o eski tuşlu telefonlarındaki o nostalji oyunların zevkini şimdi hiç bir oyun vermiyor. Zamanın şartları yüzünden basit ve kötü grafikli oyunlar olsalar da bizim o baya etkilendiğimiz oyunları zamanla unuttuk. Biz de sizlere zamanında bayılarak oynadığımız tuşlu telefon oyunlarını derledik. Asosyalist.

Zuma

Zuma

Oyun, PopCap Games tarafından çıkartılmış günümüzdeki top patlatmaca oyunlarının atası olan bir oyundur. Oyundaki amacınız belirli bir yolda ilerleyen topları aynı renktekileri buluşturarak patlatmaktır. Bölümü geçebilmeniz için toplardan hiçbirinin haritanın sonundaki simgeye ulaşmadan bitirilmesi gerekmektedir. Bu oyun şu andaki top patlatma oyunlarının atası olarak görülmektedir.

Forgotten Warrior

Forgotten Warrior

Oyun karşımıza Samsung’un tuşlu telefonlarında çıkıyor. Üç bölümden oluşan oyunda amacınız prensesi kurtarmaktır. Tutsak olan bir prenses bulunmaktadır. Kahramanımızla sandıklar bulup sandıklardan çıkan altınları biriktirerek kendimize silah ve zırh alarak prensese ulaşabilmek gerekmektedir. Oyunun bölümlerinde normal düşmanları öldürürken son öldürdüğünüz ise büyük bir canavardır. Son bölüm oyuncuları biraz zorlasa bile oyunu seven çok büyük bir kitle vardı.

Bounce Tales

Bounce Tales

Bu oyunumuzda Nokia şirketi tarafından tasarlanmış ve telefonlara yerleştirilmiştir. Oyundaki amacınız hareket etmesini sağladığınız kırmızı bir topu engelleri aşarak ve yumurtaları toplayarak bölüm sonuna gelmektir. Oyunun benzeri olan Red Ball ise şu an da İos ve Android‘de bulunmaktadır. Bu oyunumuz yorumlarından anlaşılacağı üzere oyuncular tarafından beğenilmiştir.

Snake

Snake

Oyun, oyuncunun dört duvar arasında duvarlara çarpmadan yiyecekleri toplayarak puan kazanmak ve yılanı büyütmek amaçlı tasarlanmış bir oyundur. Çoğu çocuğun telefonla tanıştığı ilk oyundur.

Snake 2

Bu oyunu duyunca herkesin aklına Nokia’nın 3310 adlı efsane telefonu gelir. Bu oyunun da amacı ilk Snake oyunu gibi dört duvar arasında kalmış olan yılanı duvarlara çarptırmadan yiyecekleri toplayarak puan kazanmak ve yılanı büyütmektir. Bu oyunumuz son zamanlarda İos ve Android telefonlara uygun hali tasarlandı ve piyasaya sürüldü. Oyunun eski tadını vermesi beklendi ama özellikle İos’ta ücretli olmasından dolayı eleştiri yağmuruna tutuldu.

Asphalt 6 Adrenaline

Asphalt 6 Adrenaline

Oyun Gameloft şirketinin Asphalt serisine ait olan Asphalt 6’nın tuşlu telefona uyarlanma versiyonudur. Oyundaki amacınız yarışlar kazanarak puan kazanmak, arabalarınızı geliştirmek , yeni arabaların kilitlerini açmak ve o arabaları satın almaktır. Oyun, insanların tuşlu telefonla araba oyunu oynama isteğini karşılayabilmek için geliştirilmiştir. Ve zamanında insanların çok ilgisini çekmiştir.

Sudoku

Sudoku

Oyunumuz bütün tuşlu telefonlarda bulunmaktadır. Bu oyun telefonlara özel olarak tasarlanmış bir oyun değildir. Japon tarihinde bulunmuş zeka geliştirmeye yarayan matematiksel bir oyundur. Oyunun amacı dokuz parçaya bölünmüş kareye rakamlar bir kez kullanılarak dizebilmektir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu